Witaj nieznajomy! Dziś jest: czwartek, 12 Grudzień 2019
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Bydgoscy olimpijczycy otrzymają nagrody 25 sierpnia, 2016 o 12:21

Bydgoszcz przygotowała nagrody dla zawodników bydgoskich klubów sportowych, którzy uczestniczyli w Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Bydgoscy olimpijczycy otrzymają nagrody

Jesteśmy dumni z naszych olimpijczyków! Warto podkreślić, że zawodnicy, którzy wrócili z Rio de Janeiro z medalem, zostaną nagrodzeni w kwotach takich samych, jak nagradza Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dodatkowo wszyscy zawodnicy
– nie tylko medaliści – bydgoskich klubów sportowych uczestniczących w Igrzyskach XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro 2016 również otrzymają nagrody finansowe.

– Gratuluję wszystkim olimpijczykom, którzy walczyli o medale w Rio de Janeiro. Kolejne sukcesy bydgoskich sportowców na igrzyskach olimpijskich pokazują  jak silnym, sportowym ośrodkiem jest nasze miasto. Liczę na to, że nagrody, które otrzymają nasi sportowcy przyczynią się do rozwoju dalszej kariery i będziemy cieszyć się z kolejnych medali za cztery lata. Mam nadzieję, że do sportowych sukcesów przyczyni się lepsza infrastruktura, która będzie czekać na zawodników w nowej przystani dla wioślarzy przy ul. Żupy. – Mówi prezydent Rafał Bruski.

Przypominamy, że z tegorocznej olimpiady do Bydgoszczy zawodnicy klubów RTW Lotto Bydgostia i UKS Kopernik przywieźli złote i brązowe medale: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (obie RTW Lotto Bydgostia), które zdobyły najcenniejszy, złoty medal w dwójce podwójnej. Monika Ciaciuch (RTW Lotto Bydgostia), która w konkurencji czwórki podwójnej, wywalczyła brązowy medal. Również brązowy, a trzeci olimpijski medal w swojej karierze w konkurencji K2 na 500 metrów, w parze z Karoliną Nają, zdobyła Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik).

logo_bydgoszcz_tcm30-52910_tcm30-52910

fot.: archiwum

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

E-sklep
platforma zakupowa dla firm


WYDARZENIA

Sorry, no posts matched your criteria.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK'u