Witaj nieznajomy! Dziś jest: czwartek, 5 Sierpień 2021
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Dwie osoby zginęły na drogach kujawsko-pomorskiego 30 sierpnia, 2016 o 14:59

Kujawsko-pomorscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, przez cały weekend prowadzili wzmożone działania na drogach. Akcję „Bezpieczny weekend” mundurowi rozpoczęli w piątek, a zakończyli w niedzielę. Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym, by bez szwanku dotarli do celu podróży i wrócili do domów.

Weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od piątku (26.08.16) do (28.08.16) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania ”Bezpieczny Weekend”. Akcja ta miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz
​ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.  Podczas akcji, policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogi wyjechali także policjanci pionu kryminalnego i mobilne centrum monitoringu.

Policjanci reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach i czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowali również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Podczas działań mundurowi nie zapomnieli o pieszych. Zwracali szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Podczas weekendu na drogach naszego województwa doszło do 11 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 11 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 210 kolizji.

Policjanci wyeliminowali 64 osoby, które, pomimo, że piły alkohol wsiadły za przysłowiowe kółko.

136-147838

fot.: KWP Bydgoszcz

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

NA EKRANIE

Fatal error: Cannot redeclare file_get_html() (previously declared in /home/mpi/domains/byd.com.pl/public_html/wp-content/plugins/responsive-lightbox/library/simplehtmldom/simple_html_dom.php:49) in /home/mpi/domains/byd.com.pl/public_html/wp-content/themes/efirma/functions/naekranie/simple_html_dom.php on line 80