Witaj nieznajomy! Dziś jest: środa, 16 Październik 2019
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Jeździł z niebieską lampą przeznaczoną dla policji 24 sierpnia, 2016 o 15:15

Po Bydgoszczy jeździł kierowca, który posiadał niebieską lampę błyskową przeznaczoną dla pojazdów uprzywilejowanych.

Jeździł z niebieską lampą przeznaczoną dla policji

Bydgoszczanin odpowie przed sądem za posiadanie niebieskiej lampy błyskowej przeznaczonej dla pojazdów uprzywilejowanych, a także za kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów. Namierzył go policjant z bydgoskiej drogówki, gdy jeździł z niebieskim „kogutem” na dachu.

Wszystko zaczęło się po południu, w trakcie patrolu ulicą Jana Pawła II w Bydgoszczy. Wówczas policjanta ruchu drogowego zaniepokoiła sytuacja, która miała miejsce w rejonie stacji paliw. Funkcjonariusz zauważył białe alfa romeo z niebieską lampą błyskową na dachu pojazdu. Tzw. „kogut” nie był włączony. Niemniej jednak, mundurowy od razu zorientował się, że to nie jest policyjny radiowóz. Po chwili pasażer tego pojazdu schował lampę do środka auta. Patrol szybko pojechał ich sprawdzić.

20-letni kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy oraz wymaganych dokumentów od pojazdu. Po rozpytaniu, kierowca tłumaczył, że to miał być tylko głupi wybryk. Funkcjonariusz zatrzymał mu lampę błyskową i poinformował go, że za popełnione wykroczenia będzie sporządzony na niego wniosek o ukaranie do sądu.

policja bydgoszcz

Za naruszenie przepisu art. 96a. § 1 kodeksu wykroczeń, który mówi o tym, że kto, nie będąc do tego uprawnionym, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów, podlega karze grzywny.

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

E-sklep
platforma zakupowa dla firm


WYDARZENIA

Sorry, no posts matched your criteria.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK'u