Witaj nieznajomy! Dziś jest: środa, 5 Sierpień 2020
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Jeździł z niebieską lampą przeznaczoną dla policji 24 sierpnia, 2016 o 15:15

Bydgoszczanin odpowie przed sądem za posiadanie niebieskiej lampy błyskowej przeznaczonej dla pojazdów uprzywilejowanych, a także za kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów. Namierzył go policjant z bydgoskiej drogówki, gdy jeździł z niebieskim „kogutem” na dachu.

Wszystko zaczęło się po południu, w trakcie patrolu ulicą Jana Pawła II w Bydgoszczy. Wówczas policjanta ruchu drogowego zaniepokoiła sytuacja, która miała miejsce w rejonie stacji paliw. Funkcjonariusz zauważył białe alfa romeo z niebieską lampą błyskową na dachu pojazdu. Tzw. „kogut” nie był włączony. Niemniej jednak, mundurowy od razu zorientował się, że to nie jest policyjny radiowóz. Po chwili pasażer tego pojazdu schował lampę do środka auta. Patrol szybko pojechał ich sprawdzić.

20-letni kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy oraz wymaganych dokumentów od pojazdu. Po rozpytaniu, kierowca tłumaczył, że to miał być tylko głupi wybryk. Funkcjonariusz zatrzymał mu lampę błyskową i poinformował go, że za popełnione wykroczenia będzie sporządzony na niego wniosek o ukaranie do sądu.

policja bydgoszcz

Za naruszenie przepisu art. 96a. § 1 kodeksu wykroczeń, który mówi o tym, że kto, nie będąc do tego uprawnionym, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów, podlega karze grzywny.

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

NA EKRANIE

Fatal error: Cannot redeclare file_get_html() (previously declared in /home/mpi/domains/byd.com.pl/public_html/wp-content/plugins/responsive-lightbox/library/simplehtmldom/simple_html_dom.php:49) in /home/mpi/domains/byd.com.pl/public_html/wp-content/themes/efirma/functions/naekranie/simple_html_dom.php on line 80