Witaj nieznajomy! Dziś jest: czwartek, 12 Grudzień 2019
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Pościg za narkotykami ulicami Bydgoszczy 23 sierpnia, 2016 o 13:55

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zatrzymali 45-latka zamieszanego w narkotykowy proceder.

Pościg za narkotykami ulicami Bydgoszczy

W samochodzie, którym kierował policjanci zabezpieczyli blisko 4,5 kg amfetaminy. Mężczyzna był wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa. Jakiej treści zarzuty usłyszy teraz zadecyduje prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy każdego dnia wykonują różnego rodzaju czynności, by skutecznie uderzyć w przestępczość narkotykową. Tak też było wczoraj (22.08.16). Z policyjnych ustaleń wynikało, że namierzony przez nich 45-letni bydgoszczanin będzie przewoził narkotyki. Kryminalni, po południu, wyruszyli w patrol kilkoma nieoznakowanymi radiowozami.

Przed godziną 19.00 na ul. Sowińskiego w Bydgoszczy policjanci zauważyli jaguara, którym miał jechać znany im 45-latek. Kryminalni dali więc sygnał do zatrzymania. Gdy funkcjonariusze (ubrani w kamizelki z napisem POLICJA) podchodzili do samochodu, kierujący nim gwałtownie ruszył, skręcając na chodnik, w kierunku jednego z nadchodzących policjantów, spychając go na ścianę pobliskiej kamienicy. Widząc to drugi funkcjonariusz oddał strzały w kierunku kół, by unieruchomić auto. To nie poskutkowało. 45-latek zaczął uciekać. Kryminalni, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszyli za nim w pościg. Kierowca nadal nie reagował. Zwolnił dopiero kilka ulic dalej na ul. Flisackiej, gdzie natknął się na zamknięte rogatki, ale i to go nie zatrzymało. Kierowca gwałtownie ruszył, chcąc staranować przejazd. Wtedy do akcji wkroczyli kryminalni z innego radiowozu i samochodem uniemożliwili 45-latkowi dalszą jazdę. Z tej racji, że sytuacja potencjalnie zagrażała postronnym świadkom, którzy zgromadzili się wokół, policjanci krzykiem próbowali ich rozgonić, ale gdy ci nie reagowali jeden z funkcjonariuszy oddał trzy strzały w powietrze celem zaalarmowania o niebezpieczeństwie.

Kierujący jaguarem został zatrzymany. Wtedy potwierdziły się wcześniejsze policyjne ustalenia. Podczas przeszukania auta, na podłodze, kryminalni znaleźli reklamówkę, a w niej dwa worki z białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że to blisko 4,5 kg amfetaminy. Zabezpieczone narkotyki trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, gdzie poddane zostaną specjalistycznym badaniom.

136-147431

Zatrzymany 45-latek był wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Jakiej treści? O tym zadecyduje już oskarżyciel.

fot.: KWP Bydgoszcz

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

E-sklep
platforma zakupowa dla firm


WYDARZENIA

Sorry, no posts matched your criteria.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK'u