Witaj nieznajomy! Dziś jest: wtorek, 16 Lipiec 2019
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Posiadacz 4,5 kg amfetaminy zatrzymany 25 sierpnia, 2016 o 12:35

Wczoraj (24.08.16) kryminalni doprowadzili 45-latka do prokuratury, za którym wcześniej odbywał się pościg.

Posiadacz  4,5 kg amfetaminy zatrzymany

Posiadanie znacznej ilości narkotyków i czynna napaść na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia takiej treści zarzuty usłyszał zatrzymany 45-letni bydgoszczanin. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. W samochodzie, którym kierował kryminalni znaleźli blisko 4,5 kg amfetaminy. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy: do zatrzymania namierzonego 45-latka doszło w miniony poniedziałek (22.08.16). Kryminalni, tego dnia po południu, wiedząc, że będzie on przewoził narkotyki wyruszyli w patrol kilkoma nieoznakowanymi radiowozami. Przed godziną 19.00 na ul. Sowińskiego w Bydgoszczy policjanci zauważyli jaguara, którym miał jechać znany im 45-latek. Kryminalni dali więc sygnał do zatrzymania. Gdy funkcjonariusze ubrani w kamizelki z napisem POLICJA podchodzili do samochodu, kierujący nim gwałtownie ruszył, skręcając na chodnik, w kierunku jednego z nadchodzących policjantów, spychając go na ścianę pobliskiej kamienicy. Widząc to drugi funkcjonariusz oddał strzały w kierunku kół, by unieruchomić auto. To nie poskutkowało. 45-latek zaczął uciekać. Kryminalni, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszyli za nim w pościg. Kierowca nadal nie reagował. Zwolnił dopiero kilka ulic dalej na ul. Flisackiej, gdzie natknął się na zamknięte rogatki, ale i to go nie zatrzymało. Kierowca gwałtownie ruszył, chcąc staranować przejazd. Wtedy do akcji wkroczyli kryminalni z innego radiowozu i samochodem uniemożliwili 45-latkowi dalszą jazdę. Z tej racji, że sytuacja potencjalnie zagrażała postronnym świadkom, którzy zgromadzili się wokół, policjanci krzykiem próbowali ich rozgonić, ale gdy ci nie reagowali jeden z funkcjonariuszy oddał trzy strzały w powietrze celem zaalarmowania o niebezpieczeństwie.

Kierujący jaguarem został zatrzymany. Wtedy potwierdziły się wcześniejsze policyjne ustalenia. Podczas przeszukania auta, na podłodze, kryminalni znaleźli reklamówkę, a w niej dwa worki z białym proszkiem. Zabezpieczone narkotyki trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, gdzie specjalistyczne badania potwierdziły, że to amfetamina, blisko 4,5 kg.

136-147567

Dalej sprawą zajęli się kryminalni z komendy miejskiej w Bydgoszczy. Policjanci zgromadzili obszerny materiał dowody, który dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Wczoraj (24.08.16) kryminalni doprowadzili 45-latka do prokuratury, gdzie złożył wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia w sądzie zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi za kratami.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia.

fot.: KWP Bydgoszcz

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

E-sklep
platforma zakupowa dla firm


WYDARZENIA

Sorry, no posts matched your criteria.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK'u