Witaj nieznajomy! Dziś jest: wtorek, 16 Lipiec 2019
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Regionalna Wiślana Trasa Rowerowa 26 sierpnia, 2016 o 11:12

Dzięki specjalnej aplikacji mieszkańcy regionu mogą w prosty sposób wybrać się na wycieczkę Wiślaną Trasą Rowerową.

Regionalna Wiślana Trasa Rowerowa

W poruszaniu się po trasie pomogą specjalna aplikacja na smartfony, a także praktyczny przewodnik.

– Przygotowany przez nas szlak rowerowy doskonale wykorzystuje potencjał turystyczny malowniczych terenów położonych wzdłuż Wisły. To również świetna atrakcja dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wiślana Trasa Rowerowa w województwie kujawsko-pomorskim biegnie po obu brzegach Wisły, na odcinku od krańca województwa mazowieckiego w okolicach Włocławka i Dobrzynia nad Wisłą do granicy województwa pomorskiego w pobliżu Grudziądza i Nowego. Długość prawobrzeżnej części szlaku wynosi 212 km, lewobrzeżnej – 238 km. Trasa prezentuje walory turystyczne doliny Wisły i przylegających do niej terenów. Została wytyczona na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły.

2000px-POL_województwo_kujawsko-pomorskie_COA.svg

W poruszaniu się po szlaku przyda się przygotowana dla rowerzystów aplikacja na urządzenia mobilne. Zawiera mapę oraz opisy obiektów turystycznych i przyrodniczych. Można ją pobrać ze sklepów: Google, Windows i ApStore. Do pobrania jest również przewodnik (w wersji pdf) z praktycznymi poradami dla rowerzystów i opisami trasy oraz jej poszczególnych odcinków. Produkty są dostępne na stronie wtr.kujawsko-pomorskie.pl.

Specjalna mobilna aplikacja na smartfony i tablety powstała także z myślą o turystach odwiedzających parki krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego.

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

E-sklep
platforma zakupowa dla firm


WYDARZENIA

Sorry, no posts matched your criteria.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK'u