Witaj nieznajomy! Dziś jest: niedziela, 26 Styczeń 2020
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Wyjątkowe Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy 30 sierpnia, 2016 o 9:58

TehoFest 2016, czyli Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła rozpocznie się już 10 września. Atrakcji nie zabraknie!

Wyjątkowe Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy

Święto to forma uczestnictwa turystów oraz mieszkańców w zachowaniu i celebrowaniu dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy. Tego dnia otwieramy drzwi do poznawania tajemnic i historii, które skrywają wszystkie obiekty znajdujące się na Szlaku.  TehoFest to pikniki, warsztaty, koncerty, pokazy – to nauka poprzez zabawę, możliwość zobaczenia tego, co na co dzień nie jest dostępne dla turysty.

10 września (sobota)  to dzień, w którym warto poczuć impuls odkrywcy, odwiedzić szlakowe obiekty, zgłębić miejskie tajemnice i poznać historie „prosto z fabryki”.

Podczas TehoFest 2016 w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy zwiedzający będą mieli okazję m.in. wysłuchać szlakowych opowieści o handlu wodnym na Brdzie, roli zabytkowych śluz, spichlerzy, czy historii mennicy bydgoskiej. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy z animatorem konkursy z nagrodami, warsztaty oraz gra miejska „Bydgoska warsztatownia”. W Exploseum nie zabraknie pokazów chemicznych, filmowych oraz spotkań z historycznymi postaciami, m.in. z Alfredem Noblem.

Obiekty ze Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O uczestniczące w TehoFest 2016: Spichrze nad Brdą, Exploseum, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Introligatornia, Fabryka Obrabiarek do Drewna Dawna, Gazownia Miejska, Muzeum Farmacji, Muzeum Fotografii, Warzelnia Piwa, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Kanał Bydgoski, Barka „Lemara”, Wieża Ciśnień Muzeum Wodociągów, Wyspa Młyńska (Europejskie Centrum Pieniądza, Zbiory Archeologiczne, Galeria Sztuki Nowoczesnej).

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.mck-bydgoszcz.pl/?p=wydarzenia&id=5893

szlak

fot.: K. Czelusta

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

E-sklep
platforma zakupowa dla firm


WYDARZENIA

Sorry, no posts matched your criteria.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK'u