Witaj nieznajomy! Dziś jest: czwartek, 5 Sierpień 2021
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wiadomości

Wyjątkowe Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy 30 sierpnia, 2016 o 9:58

Święto to forma uczestnictwa turystów oraz mieszkańców w zachowaniu i celebrowaniu dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy. Tego dnia otwieramy drzwi do poznawania tajemnic i historii, które skrywają wszystkie obiekty znajdujące się na Szlaku.  TehoFest to pikniki, warsztaty, koncerty, pokazy – to nauka poprzez zabawę, możliwość zobaczenia tego, co na co dzień nie jest dostępne dla turysty.

10 września (sobota)  to dzień, w którym warto poczuć impuls odkrywcy, odwiedzić szlakowe obiekty, zgłębić miejskie tajemnice i poznać historie „prosto z fabryki”.

Podczas TehoFest 2016 w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy zwiedzający będą mieli okazję m.in. wysłuchać szlakowych opowieści o handlu wodnym na Brdzie, roli zabytkowych śluz, spichlerzy, czy historii mennicy bydgoskiej. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy z animatorem konkursy z nagrodami, warsztaty oraz gra miejska „Bydgoska warsztatownia”. W Exploseum nie zabraknie pokazów chemicznych, filmowych oraz spotkań z historycznymi postaciami, m.in. z Alfredem Noblem.

Obiekty ze Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O uczestniczące w TehoFest 2016: Spichrze nad Brdą, Exploseum, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Introligatornia, Fabryka Obrabiarek do Drewna Dawna, Gazownia Miejska, Muzeum Farmacji, Muzeum Fotografii, Warzelnia Piwa, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Kanał Bydgoski, Barka „Lemara”, Wieża Ciśnień Muzeum Wodociągów, Wyspa Młyńska (Europejskie Centrum Pieniądza, Zbiory Archeologiczne, Galeria Sztuki Nowoczesnej).

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.mck-bydgoszcz.pl/?p=wydarzenia&id=5893

szlak

fot.: K. Czelusta

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
autor: kczelusta

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

NA EKRANIE

Fatal error: Cannot redeclare file_get_html() (previously declared in /home/mpi/domains/byd.com.pl/public_html/wp-content/plugins/responsive-lightbox/library/simplehtmldom/simple_html_dom.php:49) in /home/mpi/domains/byd.com.pl/public_html/wp-content/themes/efirma/functions/naekranie/simple_html_dom.php on line 80