Witaj nieznajomy! Dziś jest: wtorek, 19 Marzec 2019
Bydgoski Portal Internetowy
CODZIENNIE NOWA DAWKA
INFORMACJI

   
Wydarzenia

Letnie Koncerty Promenadowe: Orkiestra Dęta „Brda”

Początek wydarzenia: Piątek 15 lipca o godzinie 17:30

Koniec wydarzenia: Piątek 15 lipca

Orkiestra powstała w roku 2014 z inicjatywy muzyków amatorów z Bydgoszczy i powiatu Nakielskiego, działa przy Parafii Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel w Bydgoszczy.

Letnie Koncerty Promenadowe: Orkiestra Dęta „Brda”

Orkiestra powstała w roku 2014 z inicjatywy muzyków amatorów z Bydgoszczy i powiatu Nakielskiego, działa przy Parafii Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel w Bydgoszczy. Zespół uczestniczy w różnego rodzaju imprezach w Bydgoszczy i na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego między innymi w koncertach, przemarszach, festynach, mszach świętych, dożynkach, obchodach jubileuszowych.

Orkiestra dęta „Brda” jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddziału Bydgoskiego.

Kapelmistrzem orkiestry jest dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer, kompozytor i prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy.

W roku 2008 został wyróżniony w konkursie kompozytorskim Ministerstwa Obrony Narodowej, a w roku 2015 zdobył II miejsce w konkursie kompozytorskim im. Diko Iliev w Montanie (Bułgaria).

W szerokim repertuarze orkiestry można znaleźć miedzy innymi marsze, znane przeboje muzyki polskiej i zagranicznej, standardy jazzowe – większość utworów jest opracowanych przez kapelmistrza orkiestry dr Orlina Bebenowa. Prezesem orkiestry jest Marta Piechowiak.

(KC)

Udostępnij artykuł...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn
autor: kczelusta

Lokalizacja: Barka Lemara

Komentarze wyłączone.

WYDARZENIA

Sorry, no posts matched your criteria.

E-sklep
platforma zakupowa dla firm


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK'u